Magiski-skoniai-is-babilono-sodu-darzo

Edukacijos trukmė: 60 min

Dalyvių amžius: 0-6 klasių mokiniams

Dalyvių skaičius: 10-45 moksleiviai vienu metu

Kaina: 8 € mokiniui

Vieta:

Klaipėdos r., Kretingalės sen., Letūkų k. Apžvalgos g. 2

Tel. nr. pasiteiravimui:

+370 650 33223

Apie edukaciją

Edukacijos tikslas – žaidybine forma supažindinti edukacijos dalyvius su įvairiausiais sodo augalais, jų sodinimo subtylybėmis, kurie atsiduria ant mūsų kasdienio stalo.

<h5Didžiausiame gėlių parke Lietuvoje, „Babilono soduai“ pasodinta virš 40 tūkstančių vienmečių augalų iš Lietuvos bei Lenkijos. Įkurtas edukacinis daržas, kuriame auginami įvairių rūšių ir veislių augalai: nuo prieskoninių žolelių, pomidorų, agurkų iki moliūgų, bulvių. Edukacija „Magiški skoniai iš Babilono sodų daržo“ susideda iš teorinės ir praktinės dalių.

Teorinė dalis (trukmė – iki 20 min.) prasideda Babilono edukaciniame darže, kuriame moksleiviai supažindinami su kasdien vartojamais augalais, daržovėmis, žolelėmis, prieskoniais, arbatžolėmis.

Praktinėje dalyje (trukmė – 40 min.) vaikai mokinsis sodininkystės pradmenų: susipažins su ekosistema (komposto atsiradimą, mokysis rūšiuoti, susipažins kaip sliekai natūraliai susmulkina komposte esamas žaliavas ir t.t.) su augalų (ridikėlių, salotų, bulvių, pupelių ir kt.) sėklomis, išmoks jas pasėti, pasodinti edukaciniame šiltnamyje, vėliau natūraliai įvertins augalų augimo ciklus iš anksčiau pasodintų augalų, gebės atskirti šakniastiebinius augalus nuo stiebinių augalų, žinos jų pavadinimus, kaip jie auga, kokių įdomių formų ir kur gali būti panaudojami, sužinos, kad norint užauginti augalą, reikia juo rūpintis, sužinos apie augalui reikalingas sąlygas augti (apie saulės, šilumos energiją, reikalingą drėgmę, kuo skiriasi augalų auginimas šiltnamyje ir lauke) prisimins kartu apie sveikos mitybos piramidę t.y. įgys daugiau savarankiškumo renkantis maistą, susikurs mitybos įpročius, kiek svarbios daržovės mūsų organizmui, žaidybine forma edukatorius kalbėsis su vaikais apie tai ką jie jau žinojo ir kokios žinios buvo jiems aktualios, tyrinėdami augalus prieskonių darže kartu vaikai išsirinks kvapniausią žolelę iš kurios bus galima paruošti arbatą ir ja pasivaišinti, spontaniškai galės išreikšti emocijas, įspūdžius dailės priemonėmis nupiešiant įsimintiniausią augalą ar gėlę. Taip pat vaikai stebės vabzdžius, kurių gėlynuose, prieskonių darže labai daug (kopūstiniai drugeliai, žiogai, bitės ir tt.)

Toks patyriminis vaikų užsiėmimas leidžia aktyviai įsitraukti į kūrybišką ir aktyvią veiklą bei atrasti atsakymus per savo konkrečią patirtį, nes toks mokymasis daro prasmingas ir įdomus pačiam besimokančiajam, plėtojasi socialiniai, praktiniai įgūdžiai. Edukacijos metu taikomi metodai: pokalbis, diskusija, bandymas, saviraiška per meną.