Su-arbatos-puodeliu-aplink-pasauli

Edukacijos trukmė: 60 min

Dalyvių amžius: 6-9 klasių mokiniams

Dalyvių skaičius: 10-45 dalyviai vienu metu

Kaina: 8 € mokiniui

Apie edukaciją

Edukacijos „Babilono sodų vaistinėlės turai“ tikslas – architektūriškai išskirtinėje aplinkoje pristatyti daugiakultūrines arbatos gėrimo tradicijas, ugdyti arbatos gėrimo kultūrą, tautinę savimonę, lavinti vaizduotę.

Šiandien mums įprasto ir kasdienio gėrimo arbatos istorija siekia tūkstantmečius bei atskleidžia skirtingų valstybių kultūras per arbatos gėrimo ritualus. Unikalios arbatos gėrimo tradicijos nuo seno puoselėjamos įvairiose pasaulio šalyse, o edukacijos metu paneigsime nusistovėjusią stereotipinę nuomonę, kad apie arbatą nusimano tik anglai ir kinai.

Edukacija „Babilono sodų vaistinėlės turtai“ metu, netoli Palangos esančiuose„Babilono soduose“, mokiniai ne tik sužinos daug įdomių faktų apie arbatą, bet ir degustuos ne vieną jos rūšį išskirtinėje aplinkoje t.y. prie žymiausių pasaulio architektūros statinių miniatiūrų, netgi tai šaliai būdinga muzika, taip sukuriant tikrovišką tos šalies, apie kurią kalbame arbatos gėrimo prasme kultūrą ir savitumą, estetišką aplinką. Edukaciją sudaro teorinė ir praktinė dalys.

Teorinės dalies metu (trukmė – iki 30 min.), .), edukacijos dalyviai sužinos apie Kinijos (kininio arbatmedžio 6 skirtingas arbatos rūšis), Japonijos (Japoniška matčia), Indijos (masala chai), Anglijos (juodoji arbata), Egipto (jamaikinės kinrožės), Nyderlandų (karamelinę) ir Babilonų sodų prieskonių darželyje augančių žolelių arbatų vartojimo kultūrą, istoriją, tradicijas ir reikšmę.

Praktinės dalies metu (trukmė – iki 30 min.)iš Babilono sodų prieskonių daržo moksleiviai rinks vaistinių žolelių rinkinius namų gamybos arbatą, turės sugalvoti jai pavadinimą. Praktinės programos metu moksleiviai originaliai sužinos apie tradicinius Lietuvoje auginamus arbatai augalus, jų poveikį, skonius.