MINIATŪROS

Briuselio „Atomiumas“

Briuselio „Atomiumas“ – didelė metalinė konstrukcija, vaizduojanti net 165 milijardus kartų padidintą geležies molekulę. Atomiumas pastatytas specialiai 1958-ais metais Briuselyje vykusiai pasaulinei parodai, kuris simbolizavo visų tautų demokratinę valią taikai palaikyti, tikėjimą progresu techninėje ir mokslinėje srityje, galiausiai – optimistinę viziją, kaip naujos ateities technologijos pasitarnaus geresniam žmonijos gyvenimui.
Atomiumas yra 102 metrų aukščio. Jį sudaro 9 nerūdijančio plieno rutuliai, kurių skersmuo yra net 18 metrų. Kiekvieną rutulį jungia 3 metrų skersmens ir 23 metrų ilgio vamzdžiai. Statinio svoris – 2400 tonų. Atomiumas – totemas Briuselio panoramoje. Tai nei bokštas, nei piramidė, šiek tiek kubinis, šiek tiek sferinis objektas, svyruojantis tarp skulptūros ir architektūros. Ne veltui, šis statinys laikomas Briuselio praeities su ryžtingo futuristinio stiliaus reliktu, kuriame yra įsikūrę muziejus bei parodų centras.
Lankytojai Atomiume gali pabuvoti 5 rutuliuose ir paklaidžioti 20 vamzdžių. Milijardus kartų padidinta molekulė buvo pagrindinis paviljonas 1958 metais Briuselyje įvykusioje Pasaulio parodoje. Šis statinys simbolizavo visų tautų demokratinę valią taikai palaikyti, tikėjimą progresu techninėje ir mokslinėje srityje, galiausiai – optimistinę viziją, kaip naujos ateities technologijos pasitarnaus geresniam žmonijos gyvenimui.