Cukraus-kelias-nuo-darzo-iki-stalo

Ši edukacija yra įtraukta į kultūros paso renginių rinkinį.

Edukacijos trukmė: 60 min

Dalyvių amžius: 1-6 klasių mokiniams

Dalyvių skaičius: 10-45 moksleiviai vienu metu

Kaina: 8 € mokiniui

Apie edukaciją

Edukacijos tikslas – supažindinti moksleivius su cukraus atsiradimo istorija, jo išgavimo būdais, cukraus rūšimis, panaudojimo galimybėmis.

Informacinių technologijų amžiuje vis dažniau pritrūksta žinių apie tuos dalykus, kurie mus kasdien lydi, todėl edukacija Cukraus kelias – nuo daržo iki stalo praplės jauno žmogaus suvokimą apie kasdien vartojamo cukraus atsiradimo istoriją, įgaus daugiau patirties. Edukacinę programą sudaro 4 dalys.

1. Edukacijos pradžia. Tik atvykus į unikalią Babilonų sodų teritoriją, moksleivius pasitiks edukatorė, kuri supažindins juos su net 4 ha įsikūrusio įspūdingo Babilonų sodų atsiradimo istorija, jų unikalumu.
2. Edukatorė su vaikais keliaus po Babilonų soduose esančius objektus cukraus atsiradimo pėdomis – nuo pietryčių Azijos iki Europos. Šioje kelionėje sužinos kada, kur ir kaip atsirado cukrus, kokie seniausi gavybos procesai, kokia buvo cukraus vertė, iš kokių žaliavų išgaunamas cukrus šiandien. Vėliau, edukacijai skirtose patalpose moksleiviai multimedijos pagalba trumpametražiniu filmuku bus supažindinami kaip iš cukranendrių ir cukrinių runkelių pagaminamas cukrus, kaip buvo gaminami pirmieji istoriniai ledinukai. Vaikai turės galimybę gyvai susipažinti su cukraus rūšimis, mokės atskirti jį pagal spalvą, tūrį, žinos koks cukrus kam gali būt panaudotas, kokia nauda ar žala sveikatai.
3. Praktinė dalis. Vaikai turės unikalią galimybę išsirauti Babilono soduose augantį cukrinį runkelį, paragauti jo šakniastiebio, šviežiai spaustų sulčių, susipažinti su jo auginimo ypatybėmis, nauda sveikatai.
4. Edukacijos pabaigoje, vaikams sėdint ratu klausimų atsakymų forma užtvirtinamos cukraus kelio žinios, pasikeičiamos žinios apie namuose ir pramonėje gaminamus gaminius iš cukraus.

Edukacijos metu naudojami įvairūs metodai: pasakojimas, diskusija, demonstravimas, komandinis darbas.

Rekomenduojame į šią edukaciją registruotis rudenį.