MINIATŪROS

Fontanas di Trevi

Trevi fontanas yra didžiausias ir garsiausias Romos fontanas. Trys centrinės skulptūros simbolizuoja Neptūną, apsuptą dviejų tritonų, kurių vienas mėgina susidoroti su nevaldomu jūrų arkliuku, o kitas veda ramesnį gyvūną. Jie simbolizuoja dvi prieštaringas jūros būsenas. Fontano aukštis 26 m, o plotis 20 m.
Viduramžiais Antikos vandentiekis buvo suardytas, o galutinė jo atšaka tapo šaltiniu, kurio vanduo tryško į tris nedideles ertmes. XV amžiaus viduryje popiežius Mykolas V šaltinį įsakė aptverti ir įrengti tris čiaupus. Idėja čia įrengti didžiulį fontaną 1640 metais kilo – Urbonui VIII. Projekto autoriumi buvo pasirinktas garsiausias to meto architektas Gianlorenzo Berninis.
Mirus pirminio projekto autoriui G.Berniniui, tolimesnių fontano statybos darbų ėmėsi Klemensas XII. Jis paskelbė konkursą, kuriame dalyvavo 16 geriausių Romos architektų. Jį laimėjo Nicola Salvi, kuris ir laikomas nūdienos fontano autoriumi. Trevi fontanas taip pat populiarus dėl legendos, kuri byloja, kad norint sugrįžti dar kartą į Romą, būtina per kairį petį su dešine ranka atsigręžus nugara į fontaną mesti monetą.