MINIATŪROS

Terakotinė armija

Terakotinė armija – Čin Ši Huangdi, pirmojo Kinijos imperatoriaus (259-210 m. pr. Kr.), mauzoliejuje esančios terakotinių karių ir arklių skulptūros. Čin Ši Huangdi, kuriam šis mauzoliejus buvo statytas, buvo ypatinga asmenybė Kinijos istorijoje. Jis buvo pirmasis Čin dinastijos imperatorius, per dešimt metų suvienijęs Kiniją bei yra manoma, kad Kinijos (China) pavadinimas vakaruose kilęs iš imperatoriaus Čin (Qin).
Čin Ši Huangdi savo kapavietę pradėjo statytis dar valdymo pradžioje. Iš visų provincijų dirbo apie 700 000 darbininkų, kurie triūsė milžiniškame piliakalnyje net 36 metus, kurdami požeminį miestą, skirtą imperatoriaus pomirtiniam poilsiui. Istorikai mano, kad šis kapas buvo statomas norint suteikti imperatoriui amžiną valdžią. Manoma, kad Terakotinę armiją sudaro 8000 karių ir arklių skulptūrų, esančių trijose duobėse.
Terakotinių karių svoris yra apie 180 kg, aukštis – 175-195 cm. Čin Ši Huangdi mauzoliejaus skulptūros buvo atrastos visiškai atsitiktinai, 1974-tų metų pavasarį darbininkams kasant šulinį viename iš ūkių tarp Li kalno ir Vei upės, netoli Šensi provincijos sostinės Siano. Čin Ši Huangdi pomirtinis kompleksas − didžiausia ir didingiausia imperatoriška kapavietė visame pasaulyje, kurią 1987-aisiais UNESCO įtraukė į Pasaulio paveldo sąrašą.